Fornir kamienny Zerra Green 122x61x0,3 cm

126,15

Brak w magazynie

Opis


Okładzina kamienna
Okleina kamienna to niebywały materiał, który daje niezliczone możliwości aranżacyjne wnętrz domów i mieszkań. To elastyczna, odporna na działanie wody i dość lekka okładzina kamienna, która ponadto jest bardzo łatwa w montażu. Produkt ten powstaje w trakcie obróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozwarstwienie i zespolenie żywicą epoksydową.

Okleina kamienna – zastosowanie
Tapeta kamienna z powodzeniem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako upiększenie ścian. Taka tapeta kamienna może być zastosowana również w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na bardzo dobrą odporność na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na szczupłą warstwę tego wyrobu, która wynosi od 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch identycznie wyglądających wykładzin kamiennych z forniru, dzięki czemu cała kompozycja skalna wygląda niepowtarzalnie i zachwycająco.

Zalety forniru kamiennego
W rzeczywistości, fornir to elastyczna cienka warstwa materiału wykonana z kamienia naturalnego produkowanego głównie w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby wydobywany jest z kamieniołomów w postaci dużych bloków skalnych. Bloki te dzielone są na drobniejsze części, z których powstaje tapeta kamienna. W specjalnie przygotowanych halach powstają tapety kamienne. Blok skalny jest właściwie szlifowany z jednej strony do uzyskania szklistej powierzchni. Nanoszona jest wtedy również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które dają gwarancję na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Tapeta kamienna posiada niezliczone zalety. wyrób ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego montaż w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Tapeta kamienna pokrywana jest od dołu żywicą, przez co jest znakomicie przystosowana do pokrycia wszelkiego rodzaju podłoży. Fornir kamienny po podgrzaniu do wysokiej temperatury może być zawijana w wygodny rulon, który może być przemieszczany w na dowolne odległości. Dzięki takiemu zabiegowi można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Kluczowe zalety forniru kamiennego
– Prawdziwy kamień naturalny
-Grubość arkusza 2-3mm
-Lekki ok 1,6kg /m2!
-Odporny na wodę i warunki atmosferyczne
-Unikatowy wzór
-Trwały podkład z włókna i żywicy
-Duże formaty z forniru kamiennego do 3,72 m2
-Tniemy szlifierką kątową
-Kleimy na kleju montażowym
-Prosty montaż
-Zastosowanie: Ściany, elewacje zewnętrzne, meble, łazienki, prysznice, kominki itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61