Fornir kamienny Silver Grey 122x61x0,3 cm

126,15

126,15

Wybierz opcje

Fornir kamienny Silver Grey 122x61x0,3 cm

126,15

Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Opis


Fornir kamienny
Okleina kamienna to niebywały materiał, dający wielkie możliwości wykończeniowe wnętrz domów i mieszkań. To elastyczna, odporna na działanie wody i dość lekka tapeta wykonana z kamienia, która na dodatek jest bardzo łatwa w montażu. Wyrób ten powstaje w trakcie obróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozwarstwienie i połączenie przy pomocy syntetycznej żywicy.

Okleina kamienna – zastosowanie
Okleina kamienna z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako uzupełnienie ścian. Taka tapeta kamienna może być zastosowana również w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na wysoką odporność na działanie złych warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym podkreślić, że z uwagi na cienką warstwę tego produktu, która mieści się w zakresie 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch tak samo wyglądających okładzin kamiennych z forniru, przez co cała wizualizacja skalna wygląda twórczo i imponująco.

Zalety tapety kamiennej
W praktyce, fornir to elastyczna tapeta wykonana z kamienia naturalnego produkowanego głównie w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby wydobywany jest z kamieniołomów w postaci pokaźnych bloków skalnych. Bloki te rozdzielane są na drobniejsze kawałki, z których powstaje fornir kamienny . W specjalnie przygotowanych halach produkowane są tapety kamienne. Blok skalny jest odpowiednio szlifowany z jednej strony do uzyskania gładkiej powierzchni. Nanoszona jest wówczas również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które dają gwarancję na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Okładzina kamienna ma korzystne cechy. Produkt ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego montaż w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Tapeta kamienna pokrywana jest od spodu żywicą, przez co jest bardzo dobrze przystosowana do powlekania wszelkiego rodzaju podłoży. Tapeta kamienna po podgrzaniu do wysokiej temperatury daje się zwinąć w rulon, który może być przemieszczany w dowolne miejsce. Poprzez taki zabieg można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Kluczowe zalety tapety z kamienia
– Prawdziwy kamień naturalny
-Grubość ok 3mm
-Lekki ok 1,6kg /m2!
-Wodoodporny
-Unikatowy wzór
-Podkład z włókna szklanego
-Występuje w dużych arkuszach do 3,72 m2
-Łatwe cięcie szlifierką
-Kleimy na kleju montażowym
-Prosty montaż
-Zastosowanie: Ściany, elewacje zewnętrzne, meble, łazienki, prysznice, kominki itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61