Fornir kamienny Seul White 122x61x0,3 cm

126,15

Wybierz opcje

Fornir kamienny Seul White 122x61x0,3 cm

126,15

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Opis


Okleina kamienna
Fornir kamienny to niebywały materiał, dający przeogromne możliwości wykończeniowe wnętrz domów i mieszkań. To elastyczna, wodoodporna i dosyć lekka okładzina wykonana z kamienia, która dodatkowo jest bardzo łatwa w montażu. Produkt ten powstaje w trakcie obróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozwarstwienie i złączenie żywicą epoksydową.

Fornir kamienny – zastosowanie
Tapeta kamienna z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako uzupełnienie ścian. Taka tapeta kamienna może być naklejona na ścianę także w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na bardzo dobrą odporność na działanie złych warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na szczupłą warstwę tego produktu, która mieści się w zakresie 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch identycznie wyglądających wykładzin kamiennych z forniru, dzięki czemu cała wizualizacja skalna wygląda nietuzinkowo i zachwycająco.

Zalety forniru kamiennego
W rzeczywistości, fornir to elastyczna cienka warstwa materiału wykonana z kamienia naturalnego produkowanego głównie w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby zdobywany jest z kamieniołomów w postaci pokaźnych bloków skalnych. Bloki te rozdzielane są na mniejsze części, z których powstaje fornir kamienny . W specjalnie przygotowanych halach powstają tapety kamienne. Blok skalny jest odpowiednio szlifowany z jednej strony do uzyskania szklistej powierzchni. Nanoszona jest wtedy również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które gwarantują na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Okładzina kamienna posiada niezliczone zalety. wyrób ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego montaż w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Tapeta kamienna pokrywana jest od spodu żywicą, przez co jest bardzo dobrze przystosowana do powlekania wszelkiego rodzaju podłoży. Okleina kamienna po podgrzaniu do właściwej temperatury może być zawijana w wygodny rulon, który może być transportowany w na dowolne odległości. Poprzez taki zabieg można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Kluczowe zalety tapety z kamienia
– Prawdziwy kamień naturalny
-Grubość arkusza 2-3mm
-Niska waga ok 1,6kg /m2 !
-Wodoodporny
-Unikatowy wzór
-Podkład z włókna szklanego
-Duże formaty z forniru kamiennego do 3,72 m2
-Tniemy szlifierką kątową
-Kleimy na kleju montażowym
-Prosty montaż
-Zastosowanie: Elewacje, ściany wewnętrzne, meble, łazienki, kominki, prysznice itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61