Fornir kamienny Seul Macedonia 122x61x0,3 cm

126,15

Brak w magazynie

Opis

Okładzina kamienna
Okleina kamienna to nietypowy materiał, dający przeogromne możliwości wykończeniowe wnętrz domów i mieszkań. To ciągliwa, wodoodporna i w miarę lekka tapeta wykonana z kamienia, która na dodatek jest bardzo łatwa w montażu. Produkt ten powstaje w trakcie przeróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozdzielenie i zespolenie żywicą epoksydową.

Tapeta kamienna – zastosowanie
Tapeta kamienna z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako upiększenie ścian. Taka tapeta kamienna może być zastosowana również w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na bardzo dobrą odporność na działanie złych warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na szczupłą warstwę tego wyrobu, która wynosi od 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch tak samo wyglądających wykładzin kamiennych z forniru, przez co cała wizualizacja skalna wygląda odkrywczo i zachwycająco.

Zalety okładziny kamiennej
W praktyce, fornir to elastyczna cienka warstwa materiału wykonana z kamienia naturalnego produkowanego przede wszystkim w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby zdobywany jest z kamieniołomów w postaci pokaźnych bloków skalnych. Bloki te rozdzielane są na mniejsze kawałki, z których powstaje tapeta z kamienia. W specjalnie przygotowanych halach powstają tapety kamienne. Blok skalny jest odpowiednio szlifowany z jednej strony do uzyskania gładkiej powierzchni. Nanoszona jest wówczas również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które gwarantują na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Fornir kamienny ma niezliczone zalety. Produkt ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego zastosowanie w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Wykładzina kamienna pokrywana jest od warstwy wewnętrznej żywicą, przez co jest nader dokładnie przystosowana do pokrycia wszelkiego rodzaju podłoży. Okładzina kamienna po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury daje się zwinąć w rulon, który może być transportowany w dowolne miejsce. Dzięki takiemu zabiegowi można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Najważniejsze zalety forniru kamiennego
– Prawdziwy kamień naturalny
-Grubość arkusza 2-3mm
-Lekki ok 1,6kg /m2!
-Odporny na wodę i warunki atmosferyczne
-Niepowtarzalny wzór kamienia
-Podkład z włókna szklanego
-Duże formaty z forniru kamiennego do 3,72 m2
-Łatwe cięcie szlifierką
-Prosty klej montażowy
-Bardzo łatwy montaż
-Zastosowanie: Ściany, elewacje zewnętrzne, meble, łazienki, prysznice, kominki itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Ściany

Format

122 x 61