Fornir kamienny Golden 122x61x0,3 cm

126,15

Wybierz opcje

Fornir kamienny Golden 122x61x0,3 cm

126,15

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Opis


Okładzina kamienna
Okleina kamienna to niebywały materiał, który daje niezliczone możliwości aranżacyjne wnętrz domów i mieszkań. To ciągliwa, odporna na działanie wody i dosyć lekka okładzina kamienna, która na dodatek jest bardzo łatwa w montażu. Wyrób ten powstaje w trakcie obróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozdzielenie i złączenie żywicą epoksydową.

Okleina kamienna – zastosowanie
Okładzina kamienna z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako wykończenie ścian. Taka tapeta kamienna może być wykorzystana także w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na wysoką odporność na działanie niszczących warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym podkreślić, że z uwagi na cienką warstwę tego produktu, która mieści się w zakresie 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch tak samo wyglądających okładzin kamiennych z forniru, dzięki czemu cała wizualizacja skalna wygląda niepospolicie i zachwycająco.

Zalety tapety kamiennej
W praktyce, fornir to elastyczna cienka warstwa materiału wykonana z kamienia naturalnego produkowanego głównie w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby wydobywany jest z kamieniołomów w postaci pokaźnych bloków skalnych. Bloki te rozdzielane są na mniejsze części, z których powstaje tapeta kamienna. W specjalnie przygotowanych halach produkowane są tapety kamienne. Blok skalny jest odpowiednio szlifowany z jednej strony do uzyskania gładkiej powierzchni. Nanoszona jest wtedy również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które gwarantują na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Tapeta kamienna posiada korzystne cechy. wyrób ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego montaż w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Tapeta kamienna pokrywana jest od dołu żywicą, przez co jest znakomicie przystosowana do powlekania wszelkiego rodzaju podłoży. Okleina kamienna po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury daje się zwinąć w rulon, który może być transportowany w na dowolne odległości. W wyniku takiego działania można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Najważniejsze zalety forniru kamiennego
-Kamień naturalny 100%
-Grubość ok 3mm
-Niska waga ok 1,6kg /m2 !
-Odporny na wodę i warunki atmosferyczne
-Niepowtarzalny wzór kamienia
-Trwały podkład z włókna i żywicy
-Duże formaty z forniru kamiennego do 3,72 m2
-Tniemy szlifierką kątową
-Kleimy na kleju montażowym
-Bardzo łatwy montaż
-Zastosowanie: Ściany, elewacje zewnętrzne, meble, łazienki, prysznice, kominki itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61