Fornir kamienny Gold Green 122x61x0,3 cm

126,15

Wybierz opcje

Fornir kamienny Gold Green 122x61x0,3 cm

126,15

Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Opis


Tapeta kamienna
Okładzina kamienna to niebywały materiał, który daje wielkie możliwości aranżacyjne wnętrz domów i mieszkań. To elastyczna, odporna na działanie wody i dosyć lekka wykładzina wykonana z kamienia, która dodatkowo jest bardzo łatwa w montażu. Produkt ten powstaje w trakcie obróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozwarstwienie i złączenie żywicą epoksydową.

Okleina kamienna – zastosowanie
Fornir kamienny z powodzeniem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako upiększenie ścian. Taka tapeta kamienna może być naklejona na ścianę również w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na wysoką odporność na działanie niszczących warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym podkreślić, że z uwagi na cienką warstwę tego produktu, która mieści się w zakresie 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch bliźniaczo wyglądających wykładzin kamiennych z forniru, przez co cała kompozycja skalna wygląda nietuzinkowo i zachwycająco.

Zalety okładziny kamiennej
W rzeczywistości, fornir to elastyczna tapeta wykonana z kamienia naturalnego produkowanego przede wszystkim w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby zdobywany jest z kamieniołomów w postaci pokaźnych bloków skalnych. Bloki te rozdzielane są na drobniejsze części, z których powstaje tapeta kamienna. W specjalnie przygotowanych halach produkowane są tapety kamienne. Blok skalny jest właściwie szlifowany z jednej strony do uzyskania gładkiej powierzchni. Nanoszona jest wówczas również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które gwarantują na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Okleina kamienna posiada korzystne cechy. Produkt ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego wykorzystanie w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Tapeta kamienna pokrywana jest od warstwy wewnętrznej żywicą, przez co jest nader dokładnie przystosowana do powlekania wszelkiego rodzaju podłoży. Okleina kamienna po podgrzaniu do wysokiej temperatury może być zawijana w wygodny rulon, który może być przemieszczany w na dowolne odległości. Poprzez taki zabieg można go z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Najważniejsze zalety forniru kamiennego
-Kamień naturalny 100%
-Grubość arkusza 2-3mm
-Niska waga ok 1,6kg /m2 !
-Odpornyn na wodę i warunki atmosferyczne
-Unikatowy wzór
-Podkład z włókna szklanego
-Występuje w dużych arkuszach do 3,72 m2
-Łatwe cięcie szlifierką
-Prosty klej montażowy
-Prosty montaż
-Zastosowanie: Ściany, elewacje zewnętrzne, meble, łazienki, prysznice, kominki itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61