Fornir kamienny Galaxy 122x61x0,3 cm

126,15

126,15

Wybierz opcje

Fornir kamienny Galaxy 122x61x0,3 cm

126,15

Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Opis


Fornir kamienny
Okładzina kamienna to niebywały materiał, dający wielkie możliwości aranżacyjne wnętrz domów i mieszkań. To elastyczna, wodoodporna i stosunkowo lekka okładzina wykonana z łupków skał metamorficznych, która ponadto jest bardzo łatwa w montażu. Produkt ten powstaje w trakcie obróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozdzielenie i złączenie przy pomocy syntetycznej żywicy.

Tapeta kamienna – zastosowanie
Okładzina kamienna z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako uzupełnienie ścian. Taka tapeta kamienna może być wykorzystana także w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na bardzo dobrą odporność na działanie złych warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na szczupłą warstwę tego produktu, która mieści się w zakresie 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch bliźniaczo wyglądających oklein kamiennych z forniru, dzięki czemu cała kompozycja skalna wygląda niecodziennie i zachwycająco.

Zalety tapety kamiennej
W rzeczywistości, fornir to elastyczna cienka warstwa materiału wykonana z kamienia naturalnego produkowanego przede wszystkim w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby wydobywany jest z kamieniołomów w postaci pokaźnych bloków skalnych. Bloki te rozdzielane są na mniejsze części, z których powstaje fornir kamienny . W specjalnie przygotowanych halach powstają tapety kamienne. Blok skalny jest odpowiednio szlifowany z jednej strony do uzyskania gładkiej powierzchni. Nanoszona jest wtedy również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które dają gwarancję na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Okładzina kamienna ma korzystne cechy. wyrób ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego montaż w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Tapeta kamienna pokrywana jest od warstwy wewnętrznej żywicą, przez co jest bardzo dobrze przystosowana do powlekania wszelkiego rodzaju podłoży. Fornir kamienny po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury daje się zwinąć w rulon, który może być transportowany w na dowolne odległości. Dzięki takiemu zabiegowi można go z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Kluczowe zalety tapety z kamienia
-Kamień naturalny 100%
-Grubość ok 3mm
-Niska waga ok 1,6kg /m2 !
-Wodoodporny
-Unikatowy wzór
-Trwały podkład z włókna i żywicy
-Duże formaty z forniru kamiennego do 3,72 m2
-Tniemy szlifierką kątową
-Kleimy na kleju montażowym
-Bardzo łatwy montaż
-Zastosowanie: Ściany, elewacje zewnętrzne, meble, łazienki, prysznice, kominki itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61