Fornir kamienny Evora Grey 122x61x0,3 cm

139,20

Na stanie

Wybierz opcje
Warning: Undefined array key "aria-describedby_text" in /home/platne/serwer75881/public_html/fornirykamienne.pl/wp-content/plugins/woocommerce/templates/loop/add-to-cart.php on line 40

Fornir kamienny Evora Grey 122x61x0,3 cm

139,20

Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 139,20

Opis


Okleina kamienna
Tapeta kamienna to nietypowy materiał, który daje przeogromne możliwości aranżacyjne wnętrz domów i mieszkań. To ciągliwa, wodoodporna i w miarę lekka okleina wykonana z kamienia, która ponadto jest bardzo łatwa w montażu. Produkt ten powstaje w trakcie obróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozwarstwienie i połączenie przy pomocy syntetycznej żywicy.

Fornir kamienny – zastosowanie
Okładzina kamienna z powodzeniem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako upiększenie ścian. Taka tapeta kamienna może być zastosowana również w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na wysoką odporność na działanie niszczących warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym podkreślić, że z uwagi na szczupłą warstwę tego wyrobu, która mieści się w zakresie 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch identycznie wyglądających okładzin kamiennych z forniru, przez co cała wizualizacja skalna wygląda niepospolicie i imponująco.

Zalety forniru kamiennego
W rzeczywistości, fornir to elastyczna cienka warstwa materiału wykonana z kamienia naturalnego produkowanego przede wszystkim w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby zdobywany jest z kamieniołomów w postaci pokaźnych bloków skalnych. Bloki te dzielone są na mniejsze części, z których powstaje fornir kamienny . W specjalnie przygotowanych halach produkowane są tapety kamienne. Blok skalny jest właściwie szlifowany z jednej strony do uzyskania szklistej powierzchni. Nanoszona jest wtedy również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które dają gwarancję na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Okładzina kamienna ma korzystne cechy. Produkt ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego montaż w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Wykładzina kamienna pokrywana jest od dołu żywicą, przez co jest nader dokładnie przystosowana do powlekania wszelkiego rodzaju podłoży. Tapeta kamienna po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury daje się zwinąć w rulon, który może być transportowany w dowolne miejsce. Poprzez taki zabieg można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Kluczowe zalety forniru kamiennego
– Prawdziwy kamień naturalny
-Grubość ok 3mm
-Lekki ok 1,6kg /m2!
-Wodoodporny
-Niepowtarzalny wzór kamienia
-Podkład z włókna szklanego
-Duże formaty z forniru kamiennego do 3,72 m2
-Łatwe cięcie szlifierką
-Kleimy na kleju montażowym
-Prosty montaż
-Zastosowanie: Ściany, elewacje zewnętrzne, meble, łazienki, prysznice, kominki itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61