Fornir kamienny Copper 122x61x0,3 cm

126,15

126,15

Wybierz opcje

Fornir kamienny Copper 122x61x0,3 cm

126,15

Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Opis


Okleina kamienna
Tapeta kamienna to nietypowy materiał, który daje niezliczone możliwości aranżacyjne wnętrz domów i mieszkań. To ciągliwa, wodoodporna i dosyć lekka tapeta kamienna, która ponadto jest bardzo łatwa w montażu. Wyrób ten powstaje w trakcie przeróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozdzielenie i zespolenie żywicą epoksydową.

Tapeta kamienna – zastosowanie
Okładzina kamienna z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako uzupełnienie ścian. Taka tapeta kamienna może być wykorzystana również w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na wysoką odporność na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na szczupłą warstwę tego produktu, która wynosi od 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch bliźniaczo wyglądających okładzin kamiennych z forniru, dzięki czemu cała wizualizacja skalna wygląda pioniersko i imponująco.

Zalety okleiny kamiennej
W praktyce, fornir to elastyczna tapeta wykonana z kamienia naturalnego produkowanego głównie w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby wydobywany jest z kamieniołomów w postaci dużych bloków skalnych. Bloki te dzielone są na mniejsze części, z których powstaje fornir kamienny . W specjalnie przygotowanych halach produkowane są tapety kamienne. Blok skalny jest odpowiednio szlifowany z jednej strony do uzyskania szklistej powierzchni. Nanoszona jest wówczas również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które gwarantują na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Okładzina kamienna posiada niezliczone zalety. wyrób ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego wykorzystanie w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Wykładzina kamienna pokrywana jest od dołu żywicą, przez co jest bardzo dobrze przystosowana do powlekania wszelkiego rodzaju podłoży. Okładzina kamienna po podgrzaniu do wysokiej temperatury może być zawijana w wygodny rulon, który może być przewożony w na dowolne odległości. W wyniku takiego działania można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Kluczowe zalety tapety z kamienia
-Kamień naturalny 100%
-Grubość ok 3mm
-Lekki ok 1,6kg /m2!
-Odporny na wodę i warunki atmosferyczne
-Niepowtarzalny wzór kamienia
-Trwały podkład z włókna i żywicy
-Duże formaty z forniru kamiennego do 3,72 m2
-Łatwe cięcie szlifierką
-Kleimy na kleju montażowym
-Bardzo łatwy montaż
-Zastosowanie: Elewacje, ściany wewnętrzne, meble, łazienki, kominki, prysznice itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61