Fornir kamienny Burning Forest 122x61x0,3 cm

126,15

Wybierz opcje
Warning: Undefined array key "aria-describedby_text" in /home/platne/serwer75881/public_html/fornirykamienne.pl/wp-content/plugins/woocommerce/templates/loop/add-to-cart.php on line 40

Fornir kamienny Burning Forest 122x61x0,3 cm

126,15

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Opis


Tapeta kamienna
Okładzina kamienna to niebywały materiał, który daje wielkie możliwości wykończeniowe wnętrz domów i mieszkań. To elastyczna, odporna na działanie wody i w miarę lekka okładzina kamienna, która na dodatek jest bardzo łatwa w montażu. Wyrób ten powstaje w trakcie obróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozdzielenie i złączenie żywicą epoksydową.

Tapeta kamienna – zastosowanie
Fornir kamienny z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako wykończenie ścian. Taka tapeta kamienna może być naklejona na ścianę także w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na wysoką odporność na działanie złych warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na cienką warstwę tego wyrobu, która mieści się w zakresie 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch tak samo wyglądających wykładzin kamiennych z forniru, przez co cała kompozycja skalna wygląda osobliwie i zachwycająco.

Zalety okładziny kamiennej
W praktyce, fornir to elastyczna tapeta wykonana z kamienia naturalnego produkowanego głównie w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby pozyskiwany jest z kamieniołomów w postaci pokaźnych bloków skalnych. Bloki te dzielone są na drobniejsze części, z których powstaje tapeta z kamienia. W specjalnie przygotowanych halach produkowane są tapety kamienne. Blok skalny jest odpowiednio szlifowany z jednej strony do uzyskania szklistej powierzchni. Nanoszona jest wówczas również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które gwarantują na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Fornir kamienny posiada niezliczone zalety. wyrób ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego zastosowanie w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Wykładzina kamienna pokrywana jest od dołu żywicą, przez co jest bardzo dobrze przystosowana do powlekania wszelkiego rodzaju podłoży. Fornir kamienny po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury może być zawijana w wygodny rulon, który może być przemieszczany w dowolne miejsce. Dzięki takiemu zabiegowi można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Najważniejsze zalety forniru kamiennego
– Prawdziwy kamień naturalny
-Grubość arkusza 2-3mm
-Niska waga ok 1,6kg /m2 !
-Wodoodporny
-Niepowtarzalny wzór kamienia
-Podkład z włókna szklanego
-Duże formaty z forniru kamiennego do 3,72 m2
-Łatwe cięcie szlifierką
-Kleimy na kleju montażowym
-Prosty montaż
-Zastosowanie: Elewacje, ściany wewnętrzne, meble, łazienki, kominki, prysznice itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61