Fornir kamienny Autumn Rustic 122x61x0,3 cm

126,15

126,15

Wybierz opcje

Fornir kamienny Autumn Rustic 122x61x0,3 cm

126,15

Fornir kamienny w kolorze Autumn Rustic i wymiarach 122 x 61 cm

Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Description

Fornir kamienny

Okładzina kamienna to nietypowy materiał, który daje wielkie możliwości wykończeniowe wnętrz domów i mieszkań. To elastyczna, wodoodporna i dosyć lekka okładzina kamienna, która na dodatek jest bardzo łatwa w montażu. Wyrób ten powstaje w trakcie przeróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozdzielenie i połączenie przy pomocy syntetycznej żywicy.

Fornir kamienny – zastosowanie

Fornir kamienny z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako uzupełnienie ścian. Taka tapeta kamienna może być wykorzystana także w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na wysoką odporność na działanie niszczących warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym podkreślić, że z uwagi na cienką warstwę tego wyrobu, która wynosi od 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch bliźniaczo wyglądających okładzin kamiennych z forniru, przez co cała kompozycja skalna wygląda niepospolicie i zachwycająco.

Zalety forniru kamiennego

W rzeczywistości, fornir to elastyczna tapeta wykonana z kamienia naturalnego produkowanego przede wszystkim w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby pozyskiwany jest z kamieniołomów w postaci dużych bloków skalnych. Bloki te dzielone są na mniejsze kawałki, z których powstaje tapeta kamienna. W specjalnie przygotowanych halach produkowane są tapety kamienne. Blok skalny jest właściwie szlifowany z jednej strony do uzyskania szklistej powierzchni. Nanoszona jest wtedy również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które dają gwarancję na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Okładzina kamienna posiada korzystne cechy. Produkt ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego wykorzystanie w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Tapeta kamienna pokrywana jest od spodu żywicą, przez co jest znakomicie przystosowana do powlekania wszelkiego rodzaju podłoży. Okleina kamienna po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury może być zawijana w wygodny rulon, który może być przewożony w na dowolne odległości. W wyniku takiego działania można go z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Kluczowe cechy forniru kamiennego

 • Prawdziwy kamień naturalny
 • Grubość ok 3mm
 • Niska waga ok 1,6kg /m2 !
 • Wodoodporny
 • Unikatowy wzór
 • Podkład z włókna szklanego
 • Występuje w dużych arkuszach do 3,72 m2
 • Łatwe cięcie szlifierką
 • Prosty klej montażowy
 • Bardzo łatwy montaż
 • Zastosowanie: Elewacje, ściany wewnętrzne, meble, łazienki, kominki, prysznice itp

Additional information

Dimensions 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61