Fornir kamienny Autumn Cream 122x61x0,3 cm

126,15

126,15

Wybierz opcje

Fornir kamienny Autumn Cream 122x61x0,3 cm

126,15

Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Opis


Fornir kamienny
Okleina kamienna to niebywały materiał, który daje niezliczone możliwości aranżacyjne wnętrz domów i mieszkań. To ciągliwa, wodoodporna i dość lekka wykładzina wykonana z łupków skał metamorficznych, która dodatkowo jest bardzo łatwa w montażu. Wyrób ten powstaje w trakcie przeróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozwarstwienie i zestalenie przy pomocy syntetycznej żywicy.

Fornir kamienny – zastosowanie
Tapeta kamienna z powodzeniem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako wykończenie ścian. Taka tapeta kamienna może być wykorzystana także w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na bardzo dobrą odporność na działanie złych warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na cienką warstwę tego wyrobu, która wynosi od 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch bliźniaczo wyglądających wykładzin kamiennych z forniru, dzięki czemu cała kompozycja skalna wygląda niepospolicie i imponująco.

Zalety okładziny kamiennej
W rzeczywistości, fornir to elastyczna tapeta wykonana z kamienia naturalnego produkowanego przede wszystkim w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby pozyskiwany jest z kamieniołomów w postaci dużych bloków skalnych. Bloki te rozdzielane są na mniejsze kawałki, z których powstaje tapeta z kamienia. W celowo przygotowanych halach powstają tapety kamienne. Blok skalny jest odpowiednio szlifowany z jednej strony do uzyskania gładkiej powierzchni. Nanoszona jest wówczas również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które gwarantują na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Tapeta kamienna ma niezliczone zalety. wyrób ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego montaż w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Tapeta kamienna pokrywana jest od dołu żywicą, przez co jest bardzo dobrze przystosowana do pokrycia wszelkiego rodzaju podłoży. Fornir kamienny po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury może być zawijana w wygodny rulon, który może być przemieszczany w dowolne miejsce. W wyniku takiego działania można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Kluczowe zalety forniru kamiennego
-Kamień naturalny 100%
-Grubość ok 3mm
-Lekki ok 1,6kg /m2!
-Odporny na wodę i warunki atmosferyczne
-Unikatowy wzór
-Podkład z włókna szklanego
-Duże formaty z forniru kamiennego do 3,72 m2
-Tniemy szlifierką kątową
-Kleimy na kleju montażowym
-Prosty montaż
-Zastosowanie: Elewacje, ściany wewnętrzne, meble, łazienki, kominki, prysznice itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61