Fornir kamienny Black Slate 122x61x0,3 cm

126,15

126,15

Wybierz opcje

Fornir kamienny Black Slate 122x61x0,3 cm

126,15

Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Czas realizacji: 1-5 dni roboczych

Opis

Tapeta kamienna
Okleina kamienna to nietypowy materiał, który daje niezliczone możliwości aranżacyjne wnętrz domów i mieszkań. To ciągliwa, odporna na działanie wody i stosunkowo lekka tapeta wykonana z łupków skał metamorficznych, która dodatkowo jest bardzo łatwa w montażu. Produkt ten powstaje w trakcie przeróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozdzielenie i zespolenie przy pomocy syntetycznej żywicy.

Tapeta kamienna – zastosowanie
Okładzina kamienna z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako wykończenie ścian. Taka tapeta kamienna może być zastosowana również w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na bardzo dobrą odporność na działanie niszczących warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym podkreślić, że z uwagi na cienką warstwę tego wyrobu, która wynosi od 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch identycznie wyglądających oklein kamiennych z forniru, przez co cała wizualizacja skalna wygląda pioniersko i imponująco.

Zalety forniru kamiennego
W praktyce, fornir to elastyczna tapeta wykonana z kamienia naturalnego produkowanego przede wszystkim w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby zdobywany jest z kamieniołomów w postaci dużych bloków skalnych. Bloki te dzielone są na drobniejsze kawałki, z których powstaje tapeta z kamienia. W specjalnie przygotowanych halach powstają tapety kamienne. Blok skalny jest właściwie szlifowany z jednej strony do uzyskania gładkiej powierzchni. Nanoszona jest wówczas również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które gwarantują na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Fornir kamienny ma niezliczone zalety. Produkt ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego wykorzystanie w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Wykładzina kamienna pokrywana jest od spodu żywicą, przez co jest bardzo dobrze przystosowana do pokrycia wszelkiego rodzaju podłoży. Okładzina kamienna po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury może być zawijana w wygodny rulon, który może być przewożony w na dowolne odległości. W wyniku takiego działania można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Najważniejsze zalety tapety z kamienia
– Prawdziwy kamień naturalny
-Grubość ok 3mm
-Lekki ok 1,6kg /m2!
-Wodoodporny
-Niepowtarzalny wzór kamienia
-Trwały podkład z włókna i żywicy
-Występuje w dużych arkuszach do 3,72 m2
-Łatwe cięcie szlifierką
-Kleimy na kleju montażowym
-Prosty montaż
-Zastosowanie: Elewacje, ściany wewnętrzne, meble, łazienki, kominki, prysznice itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61