Fornir kamienny Moon Stone 122x61x0,3 cm

126,15

Brak w magazynie

Opis

Tapeta kamienna
Tapeta kamienna to nietypowy materiał, dający niezliczone możliwości wykończeniowe wnętrz domów i mieszkań. To ciągliwa, odporna na działanie wody i dosyć lekka okładzina wykonana z kamienia, która ponadto jest bardzo łatwa w montażu. Produkt ten powstaje w trakcie przeróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozwarstwienie i połączenie żywicą epoksydową.

Fornir kamienny – zastosowanie
Fornir kamienny z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako wykończenie ścian. Taka tapeta kamienna może być naklejona na ścianę również w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na wysoką odporność na działanie złych warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na cienką warstwę tego wyrobu, która wynosi od 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch identycznie wyglądających oklein kamiennych z forniru, przez co cała kompozycja skalna wygląda niepowtarzalnie i imponująco.

Zalety okładziny kamiennej
W rzeczywistości, fornir to elastyczna tapeta wykonana z kamienia naturalnego produkowanego głównie w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby zdobywany jest z kamieniołomów w postaci dużych bloków skalnych. Bloki te dzielone są na mniejsze kawałki, z których powstaje fornir kamienny . W specjalnie przygotowanych halach powstają tapety kamienne. Blok skalny jest właściwie szlifowany z jednej strony do uzyskania gładkiej powierzchni. Nanoszona jest wtedy również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które gwarantują na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Okleina kamienna ma korzystne cechy. Produkt ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego montaż w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Wykładzina kamienna pokrywana jest od spodu żywicą, przez co jest nader dokładnie przystosowana do powlekania wszelkiego rodzaju podłoży. Okleina kamienna po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury może być zawijana w wygodny rulon, który może być przemieszczany w dowolne miejsce. W wyniku takiego działania można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Najważniejsze zalety forniru kamiennego
-Kamień naturalny 100%
-Grubość ok 3mm
-Lekki ok 1,6kg /m2!
-Wodoodporny
-Unikatowy wzór
-Trwały podkład z włókna i żywicy
-Duże formaty z forniru kamiennego do 3,72 m2
-Tniemy szlifierką kątową
-Prosty klej montażowy
-Bardzo łatwy montaż
-Zastosowanie: Elewacje, ściany wewnętrzne, meble, łazienki, kominki, prysznice itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61