Fornir kamienny Line Black 122x61x0,3 cm

126,15

Na stanie

Wybierz opcje
Warning: Undefined array key "aria-describedby_text" in /home/platne/serwer75881/public_html/fornirykamienne.pl/wp-content/plugins/woocommerce/templates/loop/add-to-cart.php on line 40

Fornir kamienny Line Black 122x61x0,3 cm

126,15

Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Opis


Tapeta kamienna
Tapeta kamienna to nietypowy materiał, który daje niezliczone możliwości wykończeniowe wnętrz domów i mieszkań. To elastyczna, wodoodporna i w miarę lekka okleina wykonana z łupków skał metamorficznych, która dodatkowo jest bardzo łatwa w montażu. Wyrób ten powstaje w trakcie obróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozdzielenie i zespolenie przy pomocy syntetycznej żywicy.

Okleina kamienna – zastosowanie
Okleina kamienna z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako uzupełnienie ścian. Taka tapeta kamienna może być naklejona na ścianę również w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na wysoką odporność na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na cienką warstwę tego produktu, która wynosi od 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch tak samo wyglądających oklein kamiennych z forniru, dzięki czemu cała kompozycja skalna wygląda niesztampowo i zachwycająco.

Zalety okładziny kamiennej
W rzeczywistości, fornir to elastyczna cienka warstwa materiału wykonana z kamienia naturalnego produkowanego przede wszystkim w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby wydobywany jest z kamieniołomów w postaci pokaźnych bloków skalnych. Bloki te rozdzielane są na mniejsze kawałki, z których powstaje tapeta z kamienia. W specjalnie przygotowanych halach produkowane są tapety kamienne. Blok skalny jest odpowiednio szlifowany z jednej strony do uzyskania szklistej powierzchni. Nanoszona jest wówczas również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które dają gwarancję na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Okładzina kamienna posiada niezliczone zalety. wyrób ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego zastosowanie w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Tapeta kamienna pokrywana jest od dołu żywicą, przez co jest bardzo dobrze przystosowana do powlekania wszelkiego rodzaju podłoży. Okleina kamienna po podgrzaniu do wysokiej temperatury może być zawijana w wygodny rulon, który może być przewożony w dowolne miejsce. Poprzez taki zabieg można go z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Kluczowe zalety tapety z kamienia
– Prawdziwy kamień naturalny
-Grubość arkusza 2-3mm
-Lekki ok 1,6kg /m2!
-Odporny na wodę i warunki atmosferyczne
-Niepowtarzalny wzór kamienia
-Podkład z włókna szklanego
-Występuje w dużych arkuszach do 3,72 m2
-Tniemy szlifierką kątową
-Prosty klej montażowy
-Bardzo łatwy montaż
-Zastosowanie: Ściany, elewacje zewnętrzne, meble, łazienki, prysznice, kominki itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61