Fornir kamienny Indian Autumn 122x61x0,3 cm

126,15

126,15

Wybierz opcje

Fornir kamienny Indian Autumn 122x61x0,3 cm

126,15

Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.74
Cena całkowita 126,15

Czas realizacji: 1-5 dni roboczych

Opis


Fornir kamienny
Tapeta kamienna to nietypowy materiał, który daje przeogromne możliwości wykończeniowe wnętrz domów i mieszkań. To ciągliwa, odporna na działanie wody i stosunkowo lekka wykładzina wykonana z kamienia, która ponadto jest bardzo łatwa w montażu. Wyrób ten powstaje w trakcie obróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozwarstwienie i zestalenie przy pomocy syntetycznej żywicy.

Okleina kamienna – zastosowanie
Okładzina kamienna z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako wykończenie ścian. Taka tapeta kamienna może być zastosowana również w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na bardzo dobrą odporność na działanie złych warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na szczupłą warstwę tego produktu, która wynosi od 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch tak samo wyglądających wykładzin kamiennych z forniru, dzięki czemu cała wizualizacja skalna wygląda pioniersko i zachwycająco.

Zalety tapety kamiennej
W rzeczywistości, fornir to elastyczna tapeta wykonana z kamienia naturalnego produkowanego przede wszystkim w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby wydobywany jest z kamieniołomów w postaci dużych bloków skalnych. Bloki te dzielone są na mniejsze kawałki, z których powstaje tapeta z kamienia. W celowo przygotowanych halach produkowane są tapety kamienne. Blok skalny jest właściwie szlifowany z jednej strony do uzyskania gładkiej powierzchni. Nanoszona jest wówczas również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które dają gwarancję na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Okładzina kamienna posiada niezliczone zalety. wyrób ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego zastosowanie w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Tapeta kamienna pokrywana jest od spodu żywicą, przez co jest znakomicie przystosowana do pokrycia wszelkiego rodzaju podłoży. Okleina kamienna po podgrzaniu do wysokiej temperatury daje się zwinąć w rulon, który może być przemieszczany w na dowolne odległości. Dzięki takiemu zabiegowi można go z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Najważniejsze zalety tapety z kamienia
– Prawdziwy kamień naturalny
-Grubość ok 3mm
-Lekki ok 1,6kg /m2!
-Odporny na wodę i warunki atmosferyczne
-Unikatowy wzór
-Podkład z włókna szklanego
-Duże formaty z forniru kamiennego do 3,72 m2
-Tniemy szlifierką kątową
-Prosty klej montażowy
-Bardzo łatwy montaż
-Zastosowanie: Ściany, elewacje zewnętrzne, meble, łazienki, prysznice, kominki itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61