Fornir kamienny Green Gold 122x61x0,3 cm

Opis

Tapeta kamienna
Fornir kamienny to niebywały materiał, dający niezliczone możliwości aranżacyjne wnętrz domów i mieszkań. To elastyczna, wodoodporna i stosunkowo lekka tapeta wykonana z łupków skał metamorficznych, która ponadto jest bardzo łatwa w montażu. Wyrób ten powstaje w trakcie obróbki skał łupkowych, poprzez ich stopniowe rozwarstwienie i zestalenie przy pomocy syntetycznej żywicy.

Okładzina kamienna – zastosowanie
Fornir kamienny z sukcesem można stosować do wnętrz domów lub mieszkań jako wykończenie ścian. Taka tapeta kamienna może być zastosowana także w przedpokoju, kuchni a nawet łazience z uwagi na wysoką odporność na działanie niszczących warunków zewnętrznych, w tym również pary wodnej. Warto przy tym podkreślić, że z uwagi na cienką warstwę tego produktu, która wynosi od 1 do 3 mm, nie można go kłaść na podłogę. Nie ma dwóch identycznie wyglądających okładzin kamiennych z forniru, przez co cała kompozycja skalna wygląda odkrywczo i zachwycająco.

Zalety tapety kamiennej
W rzeczywistości, fornir to elastyczna cienka warstwa materiału wykonana z kamienia naturalnego produkowanego głównie w Indiach. Kamień do produkcji tego wyroby wydobywany jest z kamieniołomów w postaci dużych bloków skalnych. Bloki te rozdzielane są na mniejsze kawałki, z których powstaje tapeta kamienna. W celowo przygotowanych halach produkowane są tapety kamienne. Blok skalny jest odpowiednio szlifowany z jednej strony do uzyskania szklistej powierzchni. Nanoszona jest wtedy również żywica, warstwa włókna szklanego oraz podkład, które gwarantują na elastyczność i wytrzymałość forniru.

Fornir kamienny ma niezliczone zalety. Produkt ten jest odporny na wilgoć, co umożliwia jego montaż w łazience lub kuchni w pobliżu okapu kuchennego. Tapeta kamienna pokrywana jest od warstwy wewnętrznej żywicą, przez co jest znakomicie przystosowana do pokrycia wszelkiego rodzaju podłoży. Tapeta kamienna po podgrzaniu do właściwej temperatury może być zawijana w wygodny rulon, który może być przewożony w dowolne miejsce. Dzięki takiemu zabiegowi można ten blok z powodzeniem montować nawet w mieszkaniach znajdujących się na piętrze.

Najważniejsze zalety tapety z kamienia
– Prawdziwy kamień naturalny
-Grubość ok 3mm
-Lekki ok 1,6kg /m2!
-Wodoodporny
-Niepowtarzalny wzór kamienia
-Podkład z włókna szklanego
-Występuje w dużych arkuszach do 3,72 m2
-Łatwe cięcie szlifierką
-Prosty klej montażowy
-Bardzo łatwy montaż
-Zastosowanie: Elewacje, ściany wewnętrzne, meble, łazienki, kominki, prysznice itp

Informacje dodatkowe

Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61